Сайт учителя Людмили Чорнобай Фанзона української мови!
Головна » Статті » ПІДГОТОВКА ДО ЗНО » ЩО ТРЕБА ЗНАТИ Й УМІТИ

Як робити аналіз ліричного твору
Як аналізувати ліричний твір

  1. Згадайте коло життєвих явищ, які стали об’єктом зображення у даному творі, його життєву основу. Розкажіть про місце, час, історію написання вірша, про обставини життя, під впливом яких з'явився цей вірш.

2. Розкрийте тему твору. Про що розповідає ліричний герой вірша, що є предметом осмисмення та зображення у творі?

3. З'ясуйте особливості композиції вірша – як він побудований, яку форму для висловлення своїх почуттів обрав поет у цьому творі?

 4. Проаналізуйте образи  вірша: які конкретні картин  намальовані поетом у творі, яка їхня роль, з якими почуттями автора вони пов'язані?

5. Відчуйте, яким настроєм пройнятий вірш, які почуття і переживання поета є домінуючими і 

Викладаючи кожну строфу окремо, наводячи цитати, покажіть думки, душевний стан, настрій ліричного героя.

 6. Які особливості авторського світосприйняття ви помітити у творі? Для цього знайдіть та проаналізуйте головні мотиви, образи вірша, що показують авторське бачення світу; аналізуйте при цьому кожну строфу; 

7. Поясніть, якими художніми засобами передаються ці думки, почуття, переживання, емоційний стан героя. (Епітети, порівняння, метафори, уособлення тощо). Визначте віршовий розмір, яким написаний вірш ( поетичний ритм – це головна інтонація ліричного твору, його внутрішня організація).

 8. Вкажіть, яка ідея твору. (Ідея - це те, що хотів сказати нам автор, основна думка). Яку думку передає нам поет, що стверджує автор своїм твором?

 9. Розкажіть про свої власні почуття і враження від вірша. Поділіться своїми думками та переживаннями, що викликав у вас цей твір.

Категорія: ЩО ТРЕБА ЗНАТИ Й УМІТИ | Додав: Chernobay (21.08.2013)
Переглядів: 984 | Рейтинг: 0.0/0
Меню сайта
Категории